Cenaze evinde esrarlı kek servisi...

Cenazeye katılan herkesin başı dönünce ortaya çıktı: Cenaze evinde esrarlı kek servis ettiler.

30 Ekim 2019 Çarşamba 16:24
211 Okunma
Cenaze evinde esrarlı kek servisi...

Almanya'nın Wiethagen kasabasında baş döndüren bir olay yaşandı... Ülkenin kuzeydoğusundaki kasabada düzenlenen cenaze yemeğinde davetlilere esrarlı kek servis edildi.

Almanya’da gerçekleşen bir olay uluslararası kamuoyunun gündemine oturdu… BBC Türkçe’nin aktardığı habere konu olay, Almanya’nın kuzeydoğusundaki Wiethagen kasabasında gerçekleşti.

Wiethagen’de düzenlenen bir cenaze yemeğine katılan davetlilere yanlışlıkla esrarlı kek ikram edildiği anlaşıldı. Wiethagen’daki bir restoranda düzenlenen cenaze yemeğine katılan davetlilerin, yedikleri keklerden dolayı baş dönmesi yaşadığı açıklandı.

Wiethagen Emniyeti’nin başlattığı soruşturmada, restoran sahibinin kızından davet için kekle hazırlamasını istediği anlaşıldı. Restoran sahibinin 18 yaşındaki kızının, davette servis edilecek keklerin yanında bir de esrarlı kek pişirdiği, annenin ise yanlış tepsiyi restorana götürdüğü ifade edildi. Almanya’da cenaze törenlerinin ardından davetlilere kek ve kahve ikram edilmesi geleneği var.

Olayın Ağustos ayında yaşandığı, ancak hem cenazeye hem de hayatını kaybeden yakınlarının yasını tutanlara saygı göstermek adına olayın kamuoyuna yeni açıklandığı belirtiliyor.

Anahtar Kelimeler:
Cenaze EviEsrarlı Kek
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol