DetayMaxinet Davasında Karar Çıkmadı.

DetayMaxinet davasında karar çıkmadı. Mahkeme dosyayı Eylül 2019' a erteledi.

DetayMaxinet Davasında Karar Çıkmadı.


İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen Detay Maxinet soruşturmasında geçtiğimiz 2018 mayıs ayında içeri alınan şirket sahibi, şirket müdürü, şirket yazılımcısı ve şirket çalışanının bulunduğu 5 kişi tutuluklu yargılanıyordu.

08 Ocak 2019 Salı günü görülen mahkeme de hakim tutukluları serbest bırakarak mahkemeyi 2 ay sonraya ertelediğini açıklamıştı.

Hakimin verdiği tahliye kararı Detaymaxinet üyeleri tarafından sevinçle karşılanmıştı.

Maxinet davasında tutuklu olarak tutulan grubun, tutukluluk hallerine son verilerek tahliye edilmişti. 

DetayMaxinet distribütörleri paralarını geri alabilecek mi? Masak Blokeleri Kalkacak mı?
20 bin üyesi bulunduğu belirtilen Detaymaxinet şirketine, Masak tarafından konulan blokelerin kalkıp kalmayacağı üyelere paraların geri ödenip ödenmeyeceği ilerleyen günlerde netlik kazanacak.

İstanbul Anadolu adliyesi 4. Ağır ceza tarafından yürütülen davada 2019 mart ayında 2’nci celsesi tamamlanmıştı ve bilirkişi raporu tamamlanmadığı için mahkeme 2019 6 Mayıs’a ertelenmişti.
Ve bu ertelemenin ardından şirket avukatı Harun ŞİMŞEK açıklaması şu şeklide idi;

DUYURU
 
  İstanbul Anadolu 4 Ağır Ceza Mahkemesi’nin 2018/463 E. sayılı dosyasında yapılan yargılamanın 2 celsesinde müştekilerin ifadeleri alınmaya devam etmiş ve yine birleşen 2019/03 E. sayılı dosya müştekilerinin ifadelerinin alınmasına başlanılmıştır. 3 celse birleşen dosya müştekilerinin ifadelerinin alınacağı karara bağlanmıştır. Ayrıca şirket ile ilgili dosya bilirkişilere gönderilmiş ve fakat bilirkişilerce rapor daha tanzim edilerek mahkemeye ibraz edilmemiştir.
Aşağıda şirket ortağı ve müvekkilim Alper TETİKER’in açıklaması da bulunmaktadır.
 
Saygılarımla
Av. Harun ŞİMŞEK

“Değerli Detay Maxinet Ailesi,
Detay Maxinet projesini kurduğumuz günden bugüne, iyi günlerimizde de kötü günlerimizde de hep birlikte olduk. Şirketimizin hedefleri doğrultusunda hem Türkiye hem dünya genelinde iyi bir marka olma yolunda ilerlerken yaşamakta olduğumuz bu talihsiz durum içerisinde dahi her zaman mücadelemize kararlı bir şekilde devam ettik ve edeceğiz. Sizlerin de bize olan inancı ile birlikte hukuki mücadelemizin sonunda umuyorum ki hep beraber daha iyi yerlere geleceğiz.
Şunu bilmenizi isterim ki ben ve çalışanlarım her zaman yaptığımız işin doğruluğuna dürüstlüğüne ve başarısına inandık. Biliyorum ki sizler de bu süreç içerisinde her zaman yanımızdaydınız. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. 8 buçuk aylık cezaevi süreci, her ne yaşanırsa yaşansın sonu ne olursa olsun hiçbir zaman pes etmemeyi ve inandığım yolda her zaman devam etmem gerektiğini bana bir kez daha hatırlattı.
8 Ocak 2019 tarihindeki ilk duruşmamızda işimle alakalı bildiğim ve inandığım her şeyi mahkeme huzurunda anlattım. Cezaevine girdiğimiz günden itibaren bize inanıp sebebi kim veya ne olursa olsun, yarı yolda bırakmayacağımıza inandıklarının bilincindeyim. Bugün yaşanan hukuki süreç içerisinde dahi sonuna kadar Detay ailesinden bir kişinin bile bu bilinç ile hareket ettiğini ve bu doğrultuda benim de bu düşünceye ihanet etmeyeceğimin farkında olduklarına eminim.
Takdir ederseniz ki, cezaevi ve mahkeme süreci şahsımı ailemi ve hayatımı benimle birlikte bu süreci yaşayan çalışanlarımın hayatlarını da derinden etkilemiştir. Dava süreci içerisinde, hiçbir ticari ilişki içerisine girmeyeceğimi, zaten ticari ilişki içerisine girecek maddi imkânlarımın da olmadığını ifade ederim. Tüm bu nedenlerle, sosyal medyadaki söylemlere inanmamanızı temenni ediyorum.
Sabırla bugünlere kadar geldik, davamızdan beraat kararı aldığımız taktirde çok daha iyi projelerle hep beraber büyük bir aile olarak daha iyi işlere imza atacağımızı inanıyorum. Hepinize göstermiş olduğunuz sabrınız için ayrı ayrı teşekkür ederim.
 
Saygılarımla
Alper TETİKER"

İstanbul Anadolu 4 Ağır Ceza Mahkemesi’ nin yapılan yargılamasının 3' ncü celsesi bugün gerçekleşti.

Müştekilerin ifadeleri alınmaya devam etmiş ve yine birleşen dosyada müştekilerinin ifadelerinin alınmasına başlanılmıştır.

Ayrıca şirket ile ilgili dosya bilirkişilere gönderilmiş ve fakat bilirkişilerce rapor daha tanzim edilerek mahkemeye ibraz edilmemişti.

Bugünkü mahkeme de müşteki ifadeleri dinlendi. Bilirkişi raporu tamamlanmadığı için, mahkeme 2019 eylül ayına ertelendi.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2019, 14:01

haber7gun

YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman Yıldız.
Osman Yıldız. - 2 hafta Önce

Bizler, Sizlerin yanınızdayız...!!!

SIRADAKİ HABER