sanalbasin.com üyesidir

Tuzla marina'ya Aquapark açıldı.

İstanbul'un Anadolu yakasının ilk tek su parkı olma özelliği taşıyan Tuzla Marina Aquapark, Tuzla'daki ViaPort Marina içinde açıldı.

Tuzla marina'ya Aquapark açıldı.

İstanbul Anadolu yakasının uğrak noktalarından ViaPort Marina'da su parkı kuruldu. İçinde alısveris merkezi, tema parkı, akvaryumu, aslan parkı, oyun merkezlerinin de bulunduğu marinada, ABM Grup tarafından 3,5 milyon euro maliyetle Marina Aquapark faaliyetlerine başladı. Anadolu Yakası'nın ilk ve tek su parkı olduğu kaydedilen Marina Aquapark'ın Türkiye ve Avrupa'da bir marina ile entegre olarak inşa edilen ilk su parkı olma özelliği taşıdığı belirtiliyor. 

ABM Grup tarafından yapılan 3,5 milyon Euroluk yatırım ile ViaPort Marina’da 15 bin metrekarelik bir alana kurulan su parkı, Anadolu Yakası’nın ilk ve tek su parkı olmasının yanında Türkiye ve Avrupa’da bir marina ile entegre olarak inşa edilen ilk su parkı olma özelliğini taşıyor.

projenin planlaması, tasarımı, mühendisliği, ürün tedarikçiliği ve montajı Polin Group Sirketleri tarafından yapıldı. Polin Design Studio tarafından tasarlanan su parkında, Polin Waterparks imzalı 10 su kaydırağı ve 1 özel temalı interaktif çocuk oyun grubu; Polin Spray Parks imzalı spray park; Polin Wave Parks imzalı bir dalga havuzu ve Futura Form imzalı parkın girisi için özel tasarlanan ikonik kubbe yer alıyor. Türkiye’nin ve Avrupa’nın bir marina ile entegre olarak insa edilen ilk su parkı olması ve Anadolu Yakası’nın ilk ve tek su parkı olmasının yanı sıra projeyi basından sonuna kadar büyük özveri ile takip eden Polin, projeyi daha da özel kılmak için parkta yer alan en adrenalinli su kaydırağı Looping Rocket’i 24.5 metre yüksekliğinde tasarlayarak Avrupa’nın en yüksek Looping Rocket’ini hem tesise hem de Türkiye’ye kazandırmıs oldu. Looping Rocket, adrenalin tutkunlarının vazgeçilmez kaydıraklarından biri olarak su parklarında en çok ilgi gören kaydırakların basında geliyor. Marina Aquapark için her biri özel tasarlanan kaydıraklar arasında ziyaretçilere roller coaster hissi yasatan Navigatour, doğal ısık efekti ile özellestirilmis tüp kaydıraklar ve birbirinden farklı kaydırakların özel kombinasyonlarıyla hız, adrenalin ve heyecan dolu birçok kaydırak da yer alıyor.

Marina Aquapark’ta çocuklar kadar yetişkinler tarafından da büyük ilgi gören özel teması ile 7 kaydıraklı interaktif su oyun grubu ve spray park da bulunuyor. Dalga havuzu ise kaydıraklarda yorulup günesin ve “denizin” tadını çıkarmak isteyenler için doğru adres. Kıyıya vuran dalgalarıyla denizdeymiş gibi hissettiren; hem dinlendiren hem de eğlendiren dalga havuzu, ziyaretçilerin saatlerce vakit geçirebilmesi için tasarlandı.
ViaPort Marina’da bulunan ve ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gören akvaryum ve aslan park da Polin Group Şirketleri’nce hayata geçirilen önemli projeler arasında yer alıyor. 88 metre uzunluğu ile İstanbul’un en uzun tünel akvaryumu Polin Aquariums; Türkiye’nin ve yakın coğrafyanın ilk ve tek büyük aslan parkı ise Polin Safari Parks imzası tasıyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
emıne tas
emıne tas - 4 hafta Önce

tuzla Marina Aquapark

SIRADAKİ HABER