Binance coinden ciddi rekor adımı!

Binance Coin (BNB) 2019 yılının en yüksek seviyesine tırmandı.

19 Mayıs 2019 Pazar 10:57
247 Okunma
Binance coinden ciddi rekor adımı!

Kripto para piyasası geçtiğimiz birkaç gün boyunca adeta en heyecan dolu dönemlerinden birisini yaşadı ve bu değişim hala devam etmekte. Lider kripto para birimi Bitcoin‘in BTC 17 Mayıs tarihinde çok sert çakılması, birkaç istisna kripto para birimi dışında bütün kripto para piyasasını da beraberinde aşağıya çekti.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance‘nin kendi kripto para birimi Binance Coin (BNB) de bu istisna kripto para birimlerinden birisi oldu. BNB, düşüş esnasında bile en az değer kaybedenlerden birisi oldu ve 19 Mayıs tarihi itibariyle başlayan yükselişte de yüzde 10 ve üzeri değer artışı yaşayarak yeni bir rekora imza attı.

2019 yılı içerisinde yaklaşık %300 ve üzeri artış yakalayan BNB, top 10 içerisinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ‘tekrardan’ ulaşan da tek kripto para birimi olmayı başardı. BNB basın saatine göre %10.10’luk bir yükselişe sahip ve 29 dolarlık birim fiyata ulaştı.

Binance Coin’in Yükseliş Sebebi Ne?

BNB’nin yükselişinin arkasında yer alan en büyük etmenler, geçtiğimiz tarihlerde piyasaya sürülen Binance’nin merkeziyetsiz borsası dex ve kendi blockchain ağı binance chain oldu.  Buna ek olarak 7.000 Bitcoin çalınmasına yol açan bir saldırıya uğrayan Binance, bütün bu süreci oldukça ustalıkla yönetti ve olası bir hacklenme durumuna karşı kullanıcılarını mağdur durumda bırakmayacağını kanıtladı. Böyle bir gelişme de tabii ki hem Binance borsasına hem de Binance Coin’e olan güveni tazeledi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol