Binance müjdeyi verdi.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, yaptığı gizemli 9.001 Bitcoin‘lik (BTC) transfer işleminin arkasındaki sırrı açıkladı. Ve Binance, Bitcoin'e (BTC) endeksli yeni bir token'i piyasaya sürdü!

17 Haziran 2019 Pazartesi 23:23
545 Okunma
Binance müjdeyi verdi.

Yapılan duyuruya göre BinanceBTCB isimli Bitcoin’e endeksli bir token piyasaya sürdü. Token’in piyasaya sürülme amacı ise Binance’nin kendi blockchain ağı Binance Chain‘e hacim kazandırmak olarak açıklanmakta. Binance üzerinden alınıp satılabilecek olan bu token, aynı zamanda merkeziyetsiz kripto para borsası Binance DEX üzerinde de kullanıma açık olacak.

Bitcoin Endeksli Token Aslında Serinin İlk Ürünü!

Binance aynı 2019 yılının başında yaptığı Binance Launchpad furyası gibi yeni bir furya başlatmış olabilir çünkü borsa yaptığı açıklamada bu token’in Binance Chain üzerinde piyasaya sürülmek istenen token serisinin bir örneği olduğunu vurguladı. Gönderide BTCB’nin %100 oranında Bitcoin tarafından desteklendiği ve rezervlerin halka açık blockchain ağında görüntülenebileceği de dile getirilmekte.

Tether (USDT) gibi stablecoin’lerin en çok eleştirilen noktasının şeffaflıklarını garanti edememeleri olduğu düşünülecek olursa, Binance aslında oldukça büyük bir yeniliğe imza atmış oldu. Binance yetkilileri rezerv denetimi için blockchain ağını kullanmanın bir bankanın nakit rezervlerini kontrol etmekten çok daha kolay ve kullanılışlı olduğunu da vurgulamakta.

9.001 Bitcoin’in Gizemi Çözüldü

Binance CEO’su Changpeng Zhao geçtiğimiz saatlerde 9.001 Bitcoin transfer edeceklerini ve bunun iyi bir haberle sonuçlanacağını ima ederek, piyasayı merakta bırakmıştı. Binance aslında bunu birkaç ay önce de marjin işlemlerinin başlatılması öncesi gerçekleştirmişti. 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol