sanalbasin.com üyesidir

Bitcoin' i durdurana aşk olsun. Boğa Geldi mi ?

Bitcoin (BTC) fiyatı 50.400 tl seviyesini geride bıraktı. Bitcoin almak isteyen herkes alım-satım platformlarına akın etti.

Bitcoin' i durdurana aşk olsun. Boğa Geldi mi ?

Kripto para piyasasının lideri Bitcoin son günlerde kazandığı fiyat ivmelenmesini 13 Mayıs tarihinde de sürdürdü. Dün 7.500 dolar seviyesini deneyen BTC yeniden 6.800 dolara gerilemiş ve eski dalgalı günlerini kripto severlere anımsatmıştı.

Görünüşe bakılırsa fiyatlarda görülen hareketlilik devam ediyor.

BTC son yirmi dört saatte yaklaşık %20 oranında değer kazanarak fiyatını 8280 doların üzerine çıkarmayı başardı ve piyasanın geneli yeşillendi.

Bitcoin Yükselişi Sürüyor!

Öncü kripto para Bitcoin son günlerde bir hayli başarılı bir fiyat performansı sergileyerek yatırımcıların yüzünü güldürdü.Boğa sezonu başladığını ve BTC’yi güzel günlerin beklediğini savunan uzmanlar her geçen günün ardından çizilen fiyat tablosuyla haklı çıkıyor. Üstelik son Bitcoin artışına altcoin’lerin de eşlik ettiğini görüyoruz.

Altcoin’lerin genelinde %5 ila %13 oranından değişen fiyat artışları gözlenirken piyasanın toplam değeri 230 milyar dolar seviyesine ulaştı. Kripto paraların son günlerde değer kazanmalarının muhtemel gerekçelerinden siz kıymetli okurlarımıza bahsetmiştik. Son fiyat artışına neyin neden olduğu hakkında ise henüz kesin bir bilgi kaydedilmedi. Ancak uzun zamandır beklenen bakkf flatformuyla ilgili yapılan son açıklama artışı tetiklemiş olabilir. Bakkt, vadeli işlemlerini ne zaman başlatacağını açıkladı.

BTC’nin Piyasa Hakimiyeti

Son artışlarda Bitcoin’in sergilediği performans altcoin’leri geride bırakınca BTC piyasa hakimiyeti de bir hayli yükseldi. Haberin hazırlandığı anda alınan coinmarketcap verilerine göre bu değer %59,9 oranıyla dikkatleri çekiyor. Altcoin’lerin de artışlara eşlik etmesinin yatırımcıların beklentileri içerisinde yer aldığı söylenebilir.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2019, 10:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER