Facebook Kendi Kripto Parası İçin dünyanın ünlü borsalarından Gemini ve Coinbase ile görüşme yaptı.

Facebook Kendi Kripto Parası İçin dünyanın ünlü borsalarından Gemini ve Coinbase ile görüşme yaptı.

25 Mayıs 2019 Cumartesi 14:10
457 Okunma
Facebook Kendi Kripto Parası İçin dünyanın ünlü borsalarından Gemini ve Coinbase  ile görüşme yaptı.

Facebook Coinbase ve Gemini İle Görüştü

Financial Times kaynağının yeni aktardığı bir habere göre ise, Facebook artık gözünü kripto para borsalarına dikmiş durumda ve kripto para birimini piyasaya sürdüğünde direkt olarak olarak buralarda listelenmeyi planlıyor. Buna ek olarak Facebook’un CEO’sunun eski ‘hasımları’ Winklevoss ikizleri ile de bir araya geldiği belirtilmekte. Mark ZUCKERBERG sosyal medya ağını kurduktan sonra WİNKLEWOSS  ikizleri tarafından fikirlerinin çalındığı iddiasıyla dava edilmişti.

İkizler 65 milyon dolarlık tazminat talep etmenin yanı sıra, 1.25 milyon dolar değerinde şirket hissesi elde etmişlerdi.

İddia edilene göre Facebook yöneticileri ve Zuckerberg piyasaya sürmeyi planladıkları kripto para biriminin listelenmesi için sadece Winklevoss ikizlerinin sahibi olduğu Gemini kripto para borsası ile değil, buna ek olarak ABD merkezli ünlü platform Coinbase ile de masaya oturdu. Sadece borsalarla da yetinmeyen Facebook, Şikago merkezli yüksek frekanslı alım satım firmaları DRW ve jump ile de bazı görüşmelerde bulundu.

Facebook’un DRW ve Jump ile yaptığı görüşmelerin büyük bir ihtimalle olası kripto para biriminin ABD dolarına endeksli olmasını sağlamak üzerine olduğu düşünülüyor.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol