Şadi YAZICI kimdir ve nerelidir? AK Parti Tuzla Belediye Başkan Şadi YAZICI biyografisi

Bildiğiniz üzere 31 Mart 2019 da Pazar günü yapılan belediye seçimlerinde Şadi YAZICI kazanmıştı. AK Parti Tuzla Belediye Başkan Şadi Yazıcı kimdir ve nerelidir? AK Parti Tuzla Belediye Başkan Şadi Yazıcı hakkında merak edilenler haberimizde yer verdik.

19 Nisan 2019 Cuma 12:20
545 Okunma
Şadi YAZICI kimdir ve nerelidir? AK Parti Tuzla Belediye Başkan Şadi YAZICI biyografisi

Dr. Şadi YAZICI
Tuzla Belediye Başkanı

 

1971 yılında Erzurum'da doğdu.1974 yılında İstanbul Kartal'a yerleşti. İlk, orta ve lise eğitimini Kartal’da tamamladı.1987 yılında liseyi bitirdikten sonra aynı yıl üniversite sınavına girip Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandı.

Mezun olduktan sonra doktor olarak meslek hayatına atıldı. 1997 yılında Tuzla’da kurduğu Tuzla Teşhis ve Tedavi Merkezi ile özel sektörde hizmete başladı.

Aynı zamanda Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kuruluş çalışmalarında yer aldı. İstanbul Tuzla Kurucu İlçe Başkanı olarak siyasete ilk adımını attı ve 7 yıl AK Parti Tuzla İlçe Başkanlığı görevini yürüttü.

Yöneticilik alanında yazmış olduğu makalelerden iki ödülü bulunan Dr. Şadi Yazıcı, 26 Ekim 2008 tarihinde yapılan son ilçe kongresinde tekrar aday olmayarak görevini yeni bir arkadaşına bıraktı. 29 Mart 2009 Yerel Seçimlerinde AK Parti’den belediye başkan adayı olan Dr. Şadi Yazıcı, seçimlerden başarıyla çıkarak Tuzla Belediye Başkanı seçildi. 2014 ve 2019 yerel seçimlerinde güven tazeleyerek görevini sürdüren Dr. Şadi Yazıcı, evli ve iki çocuk babasıdır. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın ‘İnsanın Teknolojik Yalnızlığı’ , ‘Demokrasi’nin Kısa Tarihi’ ve ‘Demokrasi’nin Çok Kısa Tarihi’ isimli yayınlanmış 3 kitabı bulunmaktadır.

Daha sonra mart 2019 seçimlerinde TUZLA'lıların gönlünde taht kurarak ustalık dönemine başladı. Kendisini tebrik eder başarılarının devamını dileriz

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol