KİLO VERMEK İSTEYENLERE MÜJDE!

Artık kilo vermek çok kolay. Glucomannan, doğal yapısıyla müthiş bir lif kaynağıdır ve mide tarafından kolayca sindirilebilen oldukça düşük kalorili bir bitkidir. Gelin bu lifi ve bitkiyi inceleyelim.

04 Ekim 2019 Cuma 15:55
2228 Okunma
KİLO VERMEK İSTEYENLERE MÜJDE!

Glucomannan’ın Vücuttaki Faydaları

 • Glucomannan, doğal yapısıyla müthiş bir lif kaynağıdır ve mide tarafından kolayca sindirilebilen oldukça düşük kalorili bir bitkidir. Bu lifler, suyu emerek kendi boyutlarının 50 katına kadar büyüyebilme özelliğine sahiptir. Böylece oluşturdukları kütleyle, doyma hissini arttırarak mide boşalmasını yavaşlatır, dışkılamayı kolaylaştırır ve yağ emilimini azaltırlar.
 • Bu etkinin olabilmesi için kişinin kendi kilosunun 1/30 kadar lt. olarak günlük su tüketmesi gerekmektedir.
 • Su ile birlikte şişkin hale gelen bu lifler midede oluşturdukları doygunluk hissi sayesinde gün boyu daha az acıkmanızı sağlayarak kalori alımını azaltır ve kilonuzu rahatça kontrol etmenize yardımcı olur. Temel olarak kilo verme bu şekilde gerçekleşir. Yani Glucomannan lifinin en önemli özelliği düzenli ve sağlıklı kilo vermenize olanak sağlamadır.
 • Amerika’da yapılan klinik çalışmalarına göre Glucomannan kullanımı, kötü kolesterolü ciddi anlamda azaltmakta ve kan şekerini düzenlemektedir. Özellikle kan şekeri seviyesini dengelemesi ve kan basıncını düşürmesi açısından, diyabeti olan kişiler üzerinde son derece etkili olan bir üründür.

BU NASIL GERÇEKLEŞİYOR?

 • Glucomannan lifleri midenizde su ile şişerek jöle tarzı kaygan ve yumuşan bir hal alır. Bu lifler mideden ince bağırsağa oradan da sindirim sistemi boyunca yavaş bir şekilde ilerler. LDL yani kötü kolesterol dediğimiz şey, vücudumuza karaciğerinizden safra kesesi aracılığı ile ince bağırsağa kötü kolesterol salgılanır. İşte bu sırada Glucomannan'ın oluşturmuş olduğu lif yapıları sıvı olan her şeyi emdiği için, kötü kolesterol, şeker, zararlı yağ ve toksitler olmak üzere her şeyi emerek sinidirim sisteminde ilerlerler.
   
 • Bilimsel çalışmalar, Glucomannan takviyesinin kolesterolü önemli ölçüde düşürmesinin yanında bağırsak hareketlerini ciddi oranda düzenlediğini göstermektedir. Glucomannan, suda eriyen ve kalın bağırsakta mayalanabilen bir lif olarak iyi mikropların üremesini artırır, bağırsakta bakteri ihtimalini azaltır ve mineral emilimini kolaylaştırır. Gıda takviyesi kategorisinde değerlendirilen Glucomannan, metabolizmayı hızlandırarak yağların ve diğer kiloya sebep olan etkilerin daha hızlı parçalanmasını sağlamaktadır. Böylelikle aşırı kiloların çok daha hızlı kontrol edilmesini ve zayıflamanın daha hızlı olmasını sağlamaktadır.
 • Son olarak Fast-food, sağlıksız beslenme ve lif tüketimin çok az olması kabızlığa neden olmaktadır.  Glucomannan doğal lif yapısıyla bağırsak ve sindirim sistemini düzenleyerek kabızlığı önlemektedir. Zengin lif içeriği sayesinde vücut direncini artırarak bağışıklık sistemini de güçlendirmektedir. Aynı zamanda dışkıyı yumuşatması ile, bu sebeple oluşan rahatsızlıkların etkilerini azaltmaktadır.
 •  Dünya Sağlık Örgütü tarafından zayıflama ve kilo vermenin en güvenli yolu olarak seçilmiştir.

Glucomannan Kullanmanın En Önemli Faydaları

 1. Zengin ve doğal lif içeriğiyle midede tokluk hissi yaratır.
   
 2. Gün içinde kalori alımını azaltarak kilo kontrolü sağlar.
   
 3. İştahınızı dizginleyerek, kilo yönetimini kolaylaştırır.
   
 4. Obezite ve kilo alma riskini düşürür.
   
 5. Bağırsak sisteminin daha sağlıklı çalışmasını sağlar.
   
 6. Sindirim sistemini düzenler.
   
 7. Kabızlık sorununu giderir.
   
 8. Kardiyovasküler (kalp ve damar) hastalık riskini düşürür.
 9. Kan şekeri düzeyini dengeleyerek, diyabete yardımcı olur.
   
 10. Kötü kolesterol seviyesini düşürür ve bağışıklık sistemini güçlendirir.
 11. Glucomannan bir ilaç değildir. Doğal ve zengin bir lif kaynağı olarak çok etkili bir besin takviyesidir.
   
 12. Glucomannan içerisinde koruyucu dahil olmak üzere hiçbir kimyasal bulunmaz. 

Bu ürünü indirimli bir şekilde almak ve detaylı bilgi edinip kullannmak isterseniz bu numara üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz

+90 530 417 23 54

Son Güncelleme: 15.10.2019 13:25
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol