Güzeldere Şelalesi nerede? Hangi il ve ilçede?

Güzeldere Şelalesi, Düzce’ nin Gölyaka ilçesinin sınırları içerisinde Gölyaka-Güzeldere Köyü’ndedir ve rakımı 630 metredir.

Güzeldere Şelalesi nerede? Hangi il ve ilçede?

Güzeldere Şelalesi Tabiat Parkı

Güzeldere Şelalesi, Düzce’nin Gölyaka ilçesinin sınırları içerisinde Düzce’ye 28, Gölyaka’ya ise 16 km mesafedeki Gölyaka-Güzeldere Köyü’ndedir ve rakımı 630 metredir.

Güzeldere Köyü’nden geçen Bıçkı Deresi üzerinde bulunan Güzeldere Şelalesi 130 m. yükseklikten dökülen suyun doğal coşkusunun değişik ağaç türleri ile renk cümbüşü oluşturduğu güneş ışınları ile gökkuşağını içinde barındıran Türkiye'nin en büyük şelalelerindendir.

Altında Efteni Gölü ve Kuş Cenneti, üstünde Pürenli Yayla bütünlüğü, doğal alabalıkları, mesire ve piknik alanları, doğa yürüyüşü parkurları orman içi dinlenme yerleriyle muhteşem bir doğa güzelliğine sahiptir.

Güzeldere Şelalesi Orman Bakanlığı Milli Parklar ve Av-Yaban Hayatı Koruma Genel Müdürlüğü tarafından "Orman İçi Dinlenme Yeri" olarak tescil edilmiştir. Elmacık Dağı (1700 m)’na uzanan bu şelale ve çevresi orman yapısı ile de dikkat çekmektedir.

Şelalenin bulunduğu alanda, Kayın, Gürgen, Köknar, Porsuk, Sarıçam, Karaçam, Kestane, Ihlamur, Akçaağaç, Dişbudak, Ceviz, Orman Kavağı, Orman Söğüdü, Orman Gülü, Kara Yemiş, Papaz Külahı ağaçları; Böğürtlen, Üvez, Alıç, Taflan, Kantaron Otu, Kardelen, Arap Sümbülü, Siklamen, Menekşe, Düğün, Eğrelti, Fiğ, Burçak gibi bitkiler de görülmektedir.

Piknik ve mesire yerinde yeme, içme, dinlenme ve konaklama tesisi mevcuttur.

130m. yükseklikten dökülen suyun doğal coşkusu değişik ağaç türleri ile renk cümbüşü oluşturduğu güneş ışınları ile gökkuşağını içinde barındırır.

Güzeldere Şelalesi Tabiat Parkı 75 dönüme yayılmış tesisleri ve doğal alanları ile siz ve aileniz için en güzel günü sunmaktadır.

Güzeldere Şelalesi Tabiat Parkı

Adres:

Gölyaka - Düzce

e-Posta: info@guzeldereselalesi.com

Telefon: +90 (380) 716 10 50

Cep Telefonu Numarası:  +90 (534) 895 20 94 |+90 (507) 397 3373

http://www.guzeldereselalesi.com

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2019, 02:40

haber7gun

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER